Plošný materiál – umakarty

Umakarty neboli laminátové desky FUNDERMAX se skládají z pásů přírodních vláken a syntetických pryskyřic, které se vytvrzují při velkém tlaku a vysoké teplotě. Jsou to duroplasty podle EN 438 - označení HPL (High Pressure Laminates). Umakarty jsou vysoce odolné proti oděru a chemikáliím, přitom jsou nezávadné, mohou přijít do přímého styku s potravinami, mají nepropustný povrch, jsou hygienické a snadno omyvatelné. Jejich další předností je dlouhá životnost, povrch příjemný na omak a široká nabídka dekorů. Hlavní uplatnění umakartů je při výrobě dalších interiérových prvků. Umakarty dodáváme v následujících druzích a aplikacích:

Standard

standard struktura HGS

Vyrobeno podle ON EN 438 typ HGS, tloušťka 1 mm. Charakteristické vlastnosti této jakosti jsou tvrdý povrch, velice odolný proti opotřebení a poškrábání, vysoká odolnost vůči nárazům, vařící vodě a řadě chemikálií běžně používaných v domácnostech i výrazná odolnost proti suchému a vlhkému horku. Spodní strana umakartu je uzpůsobená tak, že je možné ji snadno nalepit na nosný materiál (např. dřevotřísku, překližku atd.).

Postforming

postforming struktura HGP

Vyrobeno podle ON EN 438 typ HGP, tloušťka 0,8 mm. Umakarty kvality "P" neboli postforming mají stejné vlastnosti jako standard, navíc je lze formovat na různé tvary nosných materiálů.

Použití

Ruzyně - obložení stěn Ruzyně - obložení stěn
Ochranné obložení stěn a rohů na letišti Praha-Ruzyně
Interspar - šatny    Interspar - šatní skříňky

Plošný materiál FUNDERMAX

Další odkazy

Vedoucí prodeje

Marie Musilová
tel   547 234 103
       730 516 860
fax  547 231 065
musilova@drevomonta.cz